Ceny pohonných hmot v Česku za týden opět zlevnily. Cena nafty klesla v průměru pod 36 korun za litr a je nejlevnější od loňského srpna. Benzín je nejlevnější od poloviny letošního února. Litr nejprodávanějšího benzínu Natural 95 se aktuálně tankuje v průměru za 37,85 korun.

Vyplynulo to z údajů společnosti CCS.

Přestože ceny paliv klesají, stále jsou vyšší než před rokem. Za benzín tehdy motoristé platili o 88 haléřů na litru méně, za naftu o 4,65 Kč na litr méně.

Litr nejprodávanějšího benzínu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,85 korun, když před týdnem byl o 66 haléřů dražší.

O 63 haléřů na litr zlevnila nafta, kteru nyní řidiči tankují za cenu průměrně 35,98 korun za litr.

Nejlevnější paliva tankují řidiči v Ústeckém kraji, kde litr benzínu stojí v průměru 37,27 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 35,34 korun.

Nejdražší paliva jako již tradičně nabízejí tankují pumpy v Praze, kde litr benzínu stojí průměrně 38,72 korun. Nafta se tam prodává v průměru za 37,56 korun za litr.

Ceny paliv u českých čerpacích stanic klesají od konce dubna. A v současné době jsou nižší než v okolních státech. V Německu, Rakousku a na Slovensku je dražší benzín i nafta.

V Polsku a Česku jsou ceny obdobné, když v Polsku je mírně dražší nafta. (sfr)