Air Bank snížila od 27. září 2022 úrokové sazby u hypoték o 0,2 procentního bodu. U nových hypoték tak bude roční úroková sazba nově začínat na 5,79 procenta, u hypoték převedených z jiných bank budou klienti moci získat sazbu už od 5,59 procenta ročně. Klientům, kteří od stejného data až do konce listopadu 2022 úspěšně podají žádost o převedení hypotéky do Air Bank, bude banka navíc proplácet náklady spojené s oceněním nemovitosti ve výši 6 tisíc korun.

Nové nejnižší sazby budou platit u hypoték nad 1,5 milionu korun a při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet, které úrokovou sazbu vždy o 0,15 procentního bodu sníží.

Air Bank poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na délku fixace, která může být 5, 7 nebo 10 let, a také bez vlivu na výši LTV, které může být i nad 80 procent. Banka tak poskytuje hypotéky s LTV až do 90 procent, a to především klientům do 36 let věku.

U hypoték převáděných z jiných bank, kdy bude nutné provést odhad ceny nemovitosti smluvním odhadcem, Air Bank žadatelům proplatí tyto náklady ve výši 6 tisíc korun. Jedná se o průměrnou částku právě za ocenění jedné nemovitosti.

Klienti si také mohou do Air Bank převést a následně sloučit i více hypoték, úvěrů ze stavebního spoření anebo jejich kombinace do jednoho úvěru na bydlení.

Sjednání a vedení hypotéky jsou v Air Bank zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace.

Klienti také mohou využívat Chytrou rezervu, do které mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků. Peníze z Chytré rezervy si také mohou v případě potřeby vzít zase zpět. O hypotéku mohou klienti Air Bank zažádat online, a to i v mobilní aplikaci My Air. (pel)