Air Bank od pondělí 15. srpna zvýšila úrokovou sazbu hypoték o 0,2 procentního bodu. U nových hypoték tak roční úroková sazba nově začíná na 5,99 procenta, u hypoték převedených z jiné banky budou klienti moci získat sazbu už od 5,79 procenta ročně.

Nové nejnižší sazby platí u hypoték nad 1,5 milionu korun a při započtení slevy za pojištění schopnosti hypotéku splácet, které úrokovou sazbu vždy o 0,15 procentního bodu sníží.

Air Bank poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na délku fixace, která může být 5, 7 nebo 10 let a také bez vlivu na výši LTV (poměr mezi výší půjčky a hodnotou zastavené nemovitosti), které může být i nad 80 procent.

Banka tak poskytuje hypotéky s LTV až do 90 procent, a to především klientům do 36 let věku.

Sjednání a vedení hypotéky jsou v Air Bank zdarma, stejně jako změna výše a termínu splátky, mimořádné splátky nebo předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace.

Klienti také mohou využívat Chytrou rezervu, do které mohou vložit peníze navíc a snížit si tak výši jistiny pro výpočet úroků.

Peníze z Chytré rezervy si také mohou v případě potřeby vzít zase zpět. O hypotéku mohou klienti Air Bank zažádat online, a to i v mobilní aplikaci My Air. (sfr)